MENU

Ubytování Dvorská bouda

Vzhůru do oblak

Už jste se někdy probudili v oblacích, pouhých 7 km od vrcholu Sněžky? Ať už jste milovníci přírody, zasněžených vrcholků hor nebo krásného východu slunce, pak je pro vás ubytování na Dvorské boudě v Krkonoších tou správnou volbou.

Dvorská bouda v nadmořské výšce 1313 metrů nabízí ubytování v Krkonoších až pro 115 osob ve dvou kategoriích. Turistické pokoje jsou vybaveny palandami a mají společné sociální zařízení na patře. Na rozdíl od pokojů standardních, které mají pevná lůžka (mimo rodinných pokojů) a zrekonstruovaná koupelna se nachází ve společných prostorách. K dispozici jsou jednolůžkové až osmilůžkové pokoje.

Každé ráno od 8:00 je v restauraci podávána bohatá bufetová snídaně, která je součástí ceny ubytování. Snídaňovou specialitou Dvorské boudy v Krkonoších jsou čerstvé domácí houstičky, které každé ráno naši kuchaři s láskou připravují. Polopenzi je možné dokoupit při online rezervaci nebo při příjezdu na recepci. Večeři si vyberete každý den ráno (ve snídaňovém čase) a to ze 2 možností dvouchodové večeře (polévka a hlavní jídlo). Pro školní zájezdy zajišťujeme celodenní stravování.

Všichni ubytovaní hosté mají možnost využít společné klubovny. Ta poskytuje možnost relaxace u krbu, využití fotbálku a společenských her nebo jen posezení s přáteli na kus řeči. Děti budou nadšené z dětské herny vybavené hračkami všeho druhu, která jim je otevřena po celý den.

Dvorská bouda leží v I. zóně Krkonošského národního parku, proto si prosím pečlivě prostudujte možnosti dopravy v záložce „Doprava“ a zvolte nejvhodnější variantu právě pro vás.

Máte rádi netradiční zážitky? Neváhejte vyzkoušet naši krkonošskou specialitu - spaní ve stanech.

Historie Dvorské boudy

Dvorská bouda vždy patřila k největší a nejvýše položené boudě z tzv. Zadních Renerovek. Založena byla již roku 1707 a stejně jako jiné boudy, sloužila až do 2. poloviny 19. století pro chov dobytka. Z počátku sloužila pouze pro chov na pastvě od jara do podzimu. Název nese bouda podle přináležitosti k dvorskému hospodářství vrchlabského panství. Jediným nám známým rodem (zároveň prvním i posledním), který Dvorskou boudu v Krkonoších vlastnil, je rod Adolfů.

Adolfové vlastnili boudu až do roku 1945. Ve 20. letech 20. století se začala Dvorská bouda přizpůsobovat cestovního ruchu a začala tedy plnit dnešní funkci – občerstvení a přenocování turistů, kteří se rozhodli prozkoumat jedinečnou přírodu Krkonoš.