MENU

Zima v Krkonoších

Lyžařský a běžecký ráj

Chcete mít jistotu, že při vašem zimním pobytu v Krkonoších vyjedete na běžky, nazujete sněžnice nebo se sklouznete z kopce dolů, ať už na sjezdovkách nebo na bobu? Dvorská bouda v Krkonoších vám díky nadmořské výšce 1313 metrů nad mořem dopřeje stálé sněhové podmínky a jedinečný zážitek.

Běžecké lyžování

Krkonoše jsou rájem každého běžkaře. Naše nejvyšší hory se mohou pyšnit desítkami kilometrů upravených běžeckých tratí. Kažkou zimní sezónu je to cca 500 kilometrů vyznačených tras, které vedou nádhernou zasněženou krajinou. Dvorská bouda se nachází pouze 1,5 km od místa, kde můžete nastoupit na slavnou Krkonošskou magistrálu. Běžky můžete nazout přímo před vchodem Dvorské boudy a rozhodnout se, jakým směrem vyrazíte.

Aktuální stav běžeckých stop.

Tipy na trasy/výlety.

Sjezdové lyžování

Ideální sjezdové podmínky nejblíže Dvorské boudě nabízí lyžařský vlek Friesovy boudy. Ten je od boudy vzdálem pouhých 1,5 km. K vleku se svezete na lyžích, zpět je nutné vyjít po svých. Pokud tedy plánujete kombinovanou dovolenou zimní turistika/běžkování/sjezdové lyžování, doporučujeme zapůjčit lyže přímo na Friesových boudách. Pokud se rozhodnete dovézt si svoje vlastní vybavení, je možná přeprava lyží a lyžáků na konci dne od Friesových boud na skútru (nutná dopředná domluva). Druhou možností pro děti, které se začínají učit na lyžích, je lanový vlek u Grohmanovy boudy (cca 500 metrů pod Dvorskou boudou./p>

Skialpy

Dvorská bouda je jako stvořená pro skialpinistické zážitky a především je výborným výchozím bodem. Chata Výrovka, která je vzdálena od Dvorské boudy 1,6 km, je křižovatkou několika tras různé obtížnosti avšak vždy na vás budou čekat krásné výhledy na zimní Krkonoše.

Popis skialpových tras.

Informace o lavinové situaci.